Posadzki Betonowe

Posadzki Betonowe to przede wszystkim niepowtarzalny materiał, oferujący nieograniczoną kombinację kolorów jak i wzorów. Każdy z producentów oferujących tego typu rozwiązanie ma swoją miksturę o oryginalnym efekcie finalnym. Rzemieślnik – wykonawca nadaje temu materiałowi ostateczny szlif i wygląd, to od niego będzie zależała jego dekoracyjność. Beton to też trwałość na lata. Odpowiednio pielęgnowany będzie trwały na lata. Kolejnym elementem, który przemawia za betonem to na pewno jego cena. W zależności od wybranego materiału bezwzględnie obniży on koszty realizacji w porównaniu do drewna czy ceramiki.

Beton dekoracyjny…. Dlaczego? Jest kilka względów jakimi kierujemy się przy wyborze tego materiału.

Umożliwia regulację wysokości wylewki od 6mm do nawet 3cm przy systemach dekoracyjnych.  Sam w sobie jest alternatywą dla posadzek z wykładzinami. Alergicy i osoby cierpiące na dolegliwości oddechowe zapewne odczują ulgę mając go u siebie. Beton dekoracyjny to też możliwość wykorzystania go przy ogrzewaniu podłogowym ( zgodnie z zaleceniami producentów), jest materiałem  od doskonałych właściwościach termicznych. Tego typu posadzka wymaga podziału dylatacjami aby zmniejszyć ryzyko występowania mikro pęknięć ( które przy posadzkach betonowych mogą występować – jest to cecha materiału). Odpowiednio zaplanowane dylatacje mogą też być elegancką ozdobą pomieszczeń – kwestia wykorzystania innych materiałów – drewna, aluminium, miedzi itp.

Dekoracje betonowe to nieograniczone i charakterystyczne efekty. Każdy producent ma swoje składowe i specjalne dodatki, które wpływają na efekt finalny. Beton może być barwiony w masie, może być dobarwiany w trakcie obróbki ale również już jak wyschnie – efekty te można ze sobą mieszać aby to ostatecznie uzyskać niepowtarzalny efekt.

Posadzki betonowe stanowią surowe i piękne tło dla otaczających je przedmiotów.

Do najbardziej znanych miejsc gdzie zostały wykonane Posadzki betonowe damko możemy zaliczyć:

Adgar Bit – Warszawa, Universal Music – Warszawa, Warszawski Szewc – Warszawa, Manila Grace – Warszawa, Brain Embassy – Warszawa

Posadzki Betonowe – wybrane realizacje

Posadzki z betonu dekoracyjnego
Posadzki z betonu
posadzki betonowe