Posadzki Epoksydowe

Dzięki jej właściwościom, jednolitości i odporności mechanicznej szukano rozwiązań aby podłoga z żywicy epoksydowej mogła być również stosowana na stałe w naszych mieszkaniach, domach czy biurach. Producenci szybko dostrzegli zapotrzebowanie na posadzki epoksydowe u klienta indywidualnego i stworzyli żywice epoksydowe, które z powodzeniem znalazły zastosowanie w naszych domach.

Posadzki epoksydowe to jedno z najbardziej znanych rozwiązań stosowanych w przemyśle

Posadzki z żywicy epoksydowej wykonuje się głównie w systemie grubowarstwowym tj. 2-3mm w kolorze wybranym z palety Ral czasami NCS. Dzięki odpowiedniej warstwie posadzka epoksydowa wygląda jak lustro. Podłoga epoksydowa z efektem szkła ma jednak delikatną wadę, będzie ulegać matowieniu. Dla jednych będzie to cecha dyskwalifikująca żywicę epoksydową dla drugich pokaże „życie” jakie nam towarzyszy w codziennym jej użytkowaniu podobnie jak na parkiecie.

Powierzchowne matowienie nie ma wpływu na trwałość samej posadzki epoksydowej a jej blask możemy przywrócić używając środków do pielęgnacji i konserwacji posadzek epoksydowych. Podłogi epoksydowe występują w formie barwionej jak i przeźroczystej. Transparentna żywica epoksydowa może być stosowana jako forma przykrycie posadzki barwionej, grafiki, wzoru lub jakichś przedmiotów. Posadzka wykonana z żywicy epoksydowej może być też lakierowana w kolorze, dzięki takiemu zabiegowi możemy uzyskać efekt matowy, satynowy lub połysku. Bez fugowe posadzki epoksydowe dają nam możliwość stworzenia jednolitej powierzchni. Podłoga z żywicy epoksydowej będzie też dobrym  rozwiązaniem dla osób ceniących sobie łatwość w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości.

Do najbardziej znanych miejsc gdzie została wykonane posadzki epoksydowe przez firmę Damko możemy zaliczyć:

Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego – Warszawa, Biura Decerto – Warszawa, Zmiana Klimatu – Warszawa

Posadzki epoksydowe – wybrane realizacje

posadzki epoksydowe
posadzka epoksydowa w ministerstwie
czerwona posadzka epoksydowa