Posadzki Mikrocement

W odróżnieniu od żywic mikrocementy to materiały, które cechuje naturalność i charakterystyczny odbiór w dotyku i efekcie. Z racji swojej konsystencji, mikrocement nadaje się na podłogę jak również na ściany, meble lub schody oraz inne elementy dekoracyjne.

Mikrocement, hasło, które coraz częściej pojawia się na ustach projektantów wnętrz i architektów ale i indywidualnych inwestorów.

Obecnie Świat oszalał na punkcie surowych materiałów w jakie wpisuje się właśnie mikrocement. Wysoce wyselekcjonowane cementy z dodatkiem polimerów, pigmentami i naturalnymi dodatkami pozwalają stworzyć niebagatelne powierzchnie. Zastosowanie odpowiednich gruntów pozwala stosować go na różnorodnych powierzchniach – nawet na starych płytkach – warunek muszą być one stabilnym podłożem. Dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzimy czas i pieniądze. Grubość powłoki to jedynie 2-3mm co nie stanowi znaczącego obciążenia dla posadzki. Materiał ten jest bardzo kreatywny, efekty, wzory jak i faktura zależą głównie od ułożenia i jego obróbki.

Odpowiednio zabezpieczony mikrocement będzie gwarantował odpowiedni wygląd i odporność na zabrudzenia. Należy jednak pamiętać, że jest on zabezpieczony głównie powierzchniowo i uszkodzenie mechaniczne może otworzyć jego strukturę chłonności. Zaleca się kontrolować powierzchnię i w razie potrzeby przeprowadzenie konserwacji takowej powierzchni w celu zagwarantowania lepszej amortyzacji jej właściwości estetycznych jak również trwałości.

Dzięki odpowiedniej technice przygotowania podłoża mikrocementy mogą być układane na dużo większych powierzchniach bez dylatacji niż np. posadzki betonowe o grubszej warstwie.

Mikrocement jest też łatwy w codziennym użytkowaniu i czyszczeniu. Stosowanie dedykowanych preparatów do powłok zabezpieczających np. lakierów poliuretanowych, dodatkowo go wzmacnia i pielęgnuje.

Rozwiązania z mikrocementów choć znane od lat, to dopiero teraz w Polsce podbijają nasze jak i Państwa serca dając nam możliwość tworzenia niebanalnych powierzchni.

Posadzki z mikrocementu – wybrane realizacje

posadzki mikrocement
mikrocement
posadzki z mikrocementu