Posadzki Poliuretanowe

Mimo stosunkowo krótkiej historii stosowania, posadzki poliuretanowe są coraz popularniejszym wyborem zarówno w przypadku projektów mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Nasza posadzka poliuretanowa to gwarancja długotrwałego rozwiązania podłogowego, które jest jednocześnie niezwykle wszechstronne. Podłoga z żywicy poliuretanowej jest odpowiednia zarówno do warunków mieszkalnych i komercyjnych. Nasze podłogi z żywicy poliuretanowej można znaleźć wszędzie, od luksusowych domów i apartamentów, po duże biura i obiekty komercyjne. Miękka i ciepła w dotyku, a naturalna elastyczność naszej żywicznej posadzki zapobiega jej pękaniu – w przeciwieństwie do twardego wykończenia posadzek betonowych lub cementowych. Dostępne są w prawie każdym kolorze, dzięki czemu nasze posadzki są zarówno praktyczne, jak i estetyczne.

Posadzki poliuretanowe coraz częściej goszczą w naszych domach.

Podłoga poliuretanowa jest jeszcze często mylona z posadzką epoksydową. Na pierwszy rzut oka podłoga z żywicy poliuretanowej czy epoksydowej wygląda tak samo. I na tym koniec. Pierwszą cechą jaką ma żywica poliuretanowa to jej elastyczność. Dzięki niej podłoga poliuretanowa tłumi odgłosy kroków, mniej się rysuje (poddaje się ugięciom i wraca) a także jest cieplejsza w odbiorze gołą stopą. Posadzki poliuretanowe z racji swojej elastyczności maskują część zarysowań powstających na podłożu dzięki czemu nie są one widoczne na wierzchniej warstwie. Kolejnym elementem wyróżniającym żywice poliuretanowe stosowane w domach to ich odporność na promieniowanie UV, co przy żywicach epoksydowych jest trudne do osiągnięcia. Podłogi poliuretanowe mogą być barwione w wybranym kolorze z palety Ral.

Odpowiednie żywice poliuretanowe pozwalają na tworzenie wzorów lub przenikanie się kolorów – tutaj przy tworzeniu „obrazów” ogranicza już nas tylko nasza wyobraźnia. Podłoga poliuretanowa w celu jej zabezpieczenia jest lakierowana. Używa się do tego wysokiej klasy lakierów poliuretanowych w odpowiednim dla  projektu stopniu połysku: mat/satyna/połysk. Należy zwrócić uwagę, że materiały żywiczne poliuretanowe czy też epoksydowe są rozlewane i lakierowane na miejscu i duży wpływ na finalny efekt ma ręka wykonawcy i dbałość o porządek na budowie i w trakcie wykonywania posadzki  poliuretanowej.

Podłogi poliuretanowe zaskarbiły sobie względy Inwestorów dzięki bezspoinowości i minimalizmowi. Posadzki elastyczne jakimi są poliuretany sprawdzą się również w przedszkolach, szpitalach, szkołach czy też powierzchniach biurowych. Są proste w utrzymaniu w czystości jak i późniejszej ich renowacji – lakierowanie żywicy poliuretanowej w dowolnym kolorze.  Posadzki poliuretanowe to również element wykończenia małych powierzchni np. kuchni czy łazienek – z racji tego, że jest to posadzka wodoszczelna i nienasiąkliwa pozbędziemy się efektu brudnych lub mokrych fug. Należy wspomnieć, że podłoga z żywicy poliuretanowej znajdzie też swoje zastosowanie przy odpływach w kabinach prysznicowych.

Posadzka poliuretanowa to eleganckie i trwałe wykończenie, które można docenić w trakcie użytkowania.

Do najbardziej znanych miejsc gdzie została wykonana posadzka Poliuretanowa przez zespół Damko możemy zaliczyć:

Takeda – Warszawa, Internorm – Warszawa.    99% realizacji wykonujemy dla Inwestorów indywidualnych.

Posadzki poliuretanowe – wybrane realizacje

podloga poliuretanowa
posadzka poliuretanowa
posadzki poliuretanowe