Posadzki dekoracyjne w budynku Adgar BIT

Data: Wrzesień 2018
LocationAdgar BIT Warszawa, Polska
KlientInwestor prywatny
KategoriaBeton dekoracyjny, posadzki dekoracyjne, posadzki epoksydowe

Posadzki dekoracyjne wykonane w budynku Adgar BIT

Poniżej przedstawiamy kilka różnych galerii zdjęć z zakończonej realizacji w budynku Adgar BIT #brainembassy , #adgarbit i #adgarpoland.

Beton dekoracyjny

Posadzka betonowa dekoracyjna wykonana w technologii rozlewanej o grubości minimum 7mm. Grubość ta jest uwarunkowana koniecznością uzyskania konkretnego efektu a także w celu odpowiedniego ułożenia – rozlania się masy dekoracyjnej betonowej. Naturalny kolor betonu przedstawia się tak jak na zdjęciach i jest to najjaśniejszy efekt jaki można uzyskać z tego materiału. Mamy możliwość przyciemnienia posadzki uzyskując kolor zbliżony do antracytu. Tego typu posadzka betonowa to jedno z twardszych i odporniejszych rozwiązań dedykowanych do domów, mieszkań czy biur. Efekt końcowy – wzór na posadzce – jest uzależniony od osoby układającej materiał. Jest to rozwiązanie alternatywne do betonów polerowanych na mokro.

Perełka w realizacjach to błękitna laguna, wykorzystanie kilku technik dekoracyjnych ściennych i posadzkowych pozwoliło na uzyskanie takiego efektownego rozwiązania. Ściany i podłoga mienią się od specjalnych pigmentów rozpuszczonych w strukturze. Do wykonanie tej dekoracji wykorzystane zostały trzy kolory bazowe oraz narzędzia niekoniecznie dedykowane przez producenta a to po to by zastosowane rozwiązanie przykuwało jak największą uwagę. Całość pracy została zalana wysoce transparentną i Uv stabilną żywicą epoksydową dzięki czemu mamy gwarancję, że podłoga nam w najbliższych latach nie zżółknie. Możliwość przejścia kolorami z posadzki na ściany tym samym materiałem otwiera nam nowe możliwości przy dekorowaniu wnętrz.

Posadzka epoksydowa wykonana została w salce konferencyjnej. Kolor niebieski dobrany był z palety Ral aby współgrać ze ścianami. Efekt lustra podbija głębię pomieszczenia oraz dodaje przestrzeni. Dekoracje ścienne odbijają się w podłodze epoksydowej niczym w tafli wody. System jest wykonany w technologii wylewanej o grubości 2-3mm, jest to twarda posadzka. Idealne rozwiązanie do nietuzinkowych pomieszczeń.  Tego typu rozwiązanie wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża oraz spełnienia kilku warunków technicznych aby cała operacja zakończyła się sukcesem. Jest to również rodzaj powierzchni wymagający szczególnej uwadze gdyż jest ona bardziej podatna na matowienie. Efekt połysku można utrzymać stosując odpowiednie środki lub poprzez lakierowanie.

Posadzka została wykonana w systemie betonu dekoracyjnego rozlewnego gdzie minimalna jego grubość wynosi 6-7 mm. Wykonana wylewka została przeszlifowana, odpowiednio zagruntowana i przystosowana pod wykonanie wzorków. Wzory, składające się z drobnych trójkątów o boku około 3cm zostały wykonane przy pomocy szablonów a następnie pomalowane. Najwięcej trudności sprawiło odpowiednie naklejenie i odklejenie szablonu co z pozoru wydawało się proste ale delikatna folia rwała się przez cały czas. Po kilku nieprzespanych nocach wzór był gotowy. Efekt posadzki dekoracyjnej przedstawiają zdjęcia szkoda tylko, że nie można było ująć na nich włożonej w to pracy.

Share: