Posadzka na taras lub balkon z żywicy poliuretanowej

  • Home
  • /
  • Posadzka na taras lub balkon z żywicy poliuretanowej

Posadzka żywiczna na taras lub balkon wykonana z żywicy poliuretanowej

Klimat i warunki zewnętrzne to zmora polskich użytkowników jeśli chodzi o posadzki na tarasie lub balkonie. Wykonane na nich okładziny z płytek ceramicznych z reguły już po kilku latach użytkowania ujawniają  pierwsze defekty. Popękane fugi, głuche lub odpadające płytki, zielone wykwity lub mech w  powstających szczelinach. Kiedy już raz woda zacznie drążyć tunel pod okładziną balkonową to możemy stwierdzić, że „temat” jest raczej nie do uratowania. Wielu Inwestorów skłania się do powtórnego ułożenia gresu lub ceramiki na balkonie szukając winy w złym wykonawstwie ( co często też jest racją ) ale niestety rzadko kiedy doszukują się sprawcy w naszym klimacie – rozpiętości temperatur w ciągu całego roku. I tutaj właśnie z pomocą przychodzi posadzka żywiczna na taras lub balkon z żywicy poliuretanowej.

Żywiczne posadzki poliuretanowe na taras

Kiedy już tracimy wszelkie nadzieje na wykonanie trwałej powłoki a zarazem izolacji na tarasie czy balkonie na horyzoncie pojawia się inna technologia, nie z kosmosu choć właściwości ma nieziemskie.

Posadzka na taras z żywicy poliuretanowej odpowiednio dopasowana do naszego klimatu potrafi utrzymać swoją elastyczność nawet przy – 20 ‘C. Dzięki temu powłoka poliuretanowa jest szczelna a zalegająca woda czy śnieg bez problemu spływa na zewnątrz. Brak fug i zbędnych spoin to kolejna cecha elastycznych posadzek poliuretanowych na taras, która ułatwia jej użytkowanie.

Jednakże aby całość systemu poliuretanowego miała rację bytu należy odpowiednio przygotować płytę balkonową lub tarasową, zastosować odpowiednie materiały naprawcze i gruntujące, wykonać obróbki zewnętrzne i uszczelnienia masami poliuretanowymi – trwale elastycznymi. Spełniając te wszystkie wymogi mamy gwarancję, że podłoga poliuretanowa na tarasie spełni wszystkie Państwa oczekiwania.

Dekoracyjna posadzka żywiczna na taras - puść wodze wyobraźni

Sama warstwa wierzchnia z żywicy poliuretanowej może przybrać jedną z wielu barw palety Ral. Dodatkowo aby uzyskać efekt dekoracyjny  i delikatnie antypoślizgowy posadzka poliuretanowa może zostać  obsypana płatkami dekoracyjnymi, które idealnie wkomponują się w rozlewającą się żywicę poliuretanową. Dzięki temu mamy możliwość stworzenia powłoki poliuretanowej, kolorystycznie dopasowanej do  naszej elewacji, detalu architektonicznego  czy też ram okiennych.

Zewnętrzna posadzka żywiczna na taras lub balkon ma odpowiednią antypoślizgowość potwierdzoną badaniami, a co za tym idzie jest bezpieczna w użytkowaniu – nie ślizgamy się – w trakcie deszczu czy też w trakcie pielęgnacji.

Rozwiązanie w postaci okładziny z żywicy poliuretanowej nie należy do najtańszych i najłatwiejszych do wykonania, jest jednak opłacalne w długim czasie użytkowania, a przy okazji jest to ciekawe rozwiązanie,  które tworzy bez spoinową, dekoracyjną powierzchnię Twojego tarasu lub balkonu.

Posadzki żywiczne na taras lub balkon ich zalety

Odporna na mróz

Posadzka z żywicy nie chłonie wody dzięki czemu mamy gwarancję, że lód nie uszkodzi nam powierzchni tarasu

Trwała

Powłoka żywiczna jest bardzo bardzo elastyczna dzięki czemu charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

UV odporna

Powłoki poliuretanowe doskonale radzą sobie z promieniowaniem UV, dzięki temu nie tracą koloru pod wpływem promieni słonecznych.
posadzka z żywicy na taras lub balkon

Wodoodporna

Zewnętrzny taras jest często narażony na deszcz, jednak powierzchnia żywicy pokryta jest wodoodpornym lakierem.

Antypoślizgowa

Zastosowanie płatków akrylowych lub kruszywa kwarcowego zapewnia antypoślizgową powierzchnię posadzki na tarasie.

Łatwa w utrzymaniu czystości

Dzięki swojej elastyczności, posadzkę można wykonać w technologii bezspoinowej, dzięki czemu unikamy fug i ich czyszczenia.

Posadzka żywiczna na taras - koszty

Wielu przyszłych inwestorów zadaje sobie pytanie, czy posadzka żywiczna na taras lub balkon spełni ich oczekiwania i jaki jest jej koszt. Cennik materiałów i robocizny jest uzależniony od specyfiki podłoża, rodzaju zastosowanych materiałów oraz ewentualnych wzorów dekoracyjnych. Koszt zakupu materiału zależy oczywiście od rodzaju i jakości materiału.

Zakup materiałów jest jedynie częścią wydatków poniesionych na posadzki żywiczne. Kolejnym wydatkiem będzie także koszt robocizny. Warto pamiętać, że żywica wymaga czasu na wyschnięcie poszczególnych warstw. Montaż zazwyczaj przeciąga się od 5 do 7 dni. Posadzka poliuretanowa układana na niewielkim metrażu cenowo zawsze będzie mniej atrakcyjna od posadzki wykonanej na większej powierzchni. Im większy metraż posadzki do ułożenia, tym atrakcyjniejszy cennik w przeliczeniu na m2.

Jak Państwo widzą, koszt ułożenia posadzki na tarasie lub balkone może być bardzo zróżnicowany. Dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniego. Wyczerpująco odpowiemy na wszelkie pytania i przygotujemy indywidualnie dobrana ofertę.

Zainteresowała Cię nasza oferta posadzek na taras?