Jest trwała, odporna na uszkodzenia, gładka, bezspoinowa – już tylko te właściwości zachęcają do wykonania posadzki żywicznej w garażu. Dodajmy jeszcze, że bardzo łatwo i szybko można taką podłogę posprzątać. Wystarczą do tego szczotka i mopem, więc ani błoto, ani śnieg, czy resztki smaru nie zdołają Cię zdenerwować. Kropką nad „i” są możliwości dekoracyjne – nie ma przeszkód, by podłoga w Twoim garażu była nie tylko praktyczna, ale też ciekawie wyglądała.

Jaką wybrać żywicę do garażu?
Myli się ten, kto sądzi, że w garażu chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo i odpowiednie warunki do parkowania samochodu. Wielu właścicieli traktuje to pomieszczenie jak swoje królestwo, miejsce przechowywania narzędzi, drobnych urządzeń, a często także jako warsztat. Dlatego ważne jest wyposażenie i wykończenie pomieszczenia. Szczególnie podłoga musi spełniać wyśrubowane kryteria: nie może być śliska, nie może odpryskiwać, ani zarysowywać się, gdy coś na nią spadnie, no i, co nieuniknione w takim pomieszczeniu, plamy powinny bez śladu dać się wyczyścić. Wspomniane warunki spełnia posadzka epoksydowa w garażu, jak również podłoga z żywicy poliasparginowej. Wykonanie takich podłóg jest dość skomplikowane, cały proces musi się odbywać w odpowiednich warunkach atmosferycznych i we właściwej temperaturze otoczenia. Bardzo ważne są proporcje poszczególnych składników w kolejnych warstwach. Słowem – trzeba się na tym znać. Gwarantem prawidłowego wykonania jest wyspecjalizowana firma, która zapewni też gwarancję na wykonaną usługę.
Posadzka epoksydowa w garażu

Żywica epoksydowa spełnia opisane wyżej kryteria i gwarantuje podłogę nieskazitelną przez lata. Warto jednak wiedzieć, że proces jej przygotowania nieco trwa, gdyż każda warstwa wymaga przerwania pracy na czas wysychania. Zasadniczym elementem każdej posadzki w garażu jest przygotowanie podłoża. Nasza firma proponuje wykonanie specjalnej maty wzmacniającej, która będzie przeciwdziałała ewentualnym pęknięciom wynikającym z ruchów podłoża. Żywica w garażu musi być nałożona na równą i suchą powierzchnię. Jeśli są jakieś wybrzuszenia, należy je zeszlifować, a ewentualne ubytki wypełnić specjalną zaprawą, co także wydłuża w czasie ostateczny efekt. Następnie podłoże trzeba dokładnie odkurzyć i odpylić oraz zagruntować odpowiednim preparatem. Wykonywana przez nas podłoga składa się przede wszystkim z gruntu epoksydowego, który nasącza podłoże, wzmacnia je i staje się spoiwem wiążącym kolejne warstwy. Żywice epoksydowe, które stosujemy do posadzek garażowych, dają nam możliwość stworzenia podłogi o grubości nieprzekraczającej 2-3 mm.

Podłoga z żywicy poliasparginowej
Drugą możliwością na wykonanie posadzki żywicznej w garażu jest wykorzystanie poliasparginy, czyli nowoczesnego materiału, który z wyglądu bardzo przypomina żywicę epoksydową. Jest jednak między nimi istotna różnica: posadka z poliasparginy znacznie szybciej wysycha i jest nieco bardziej odporna na zarysowania. Wybór tej opcji, droższej od żywicy epoksydowej, pozwala na wykonanie podłogi nawet w ciągu jednego dnia – rano wyjeżdżamy do pracy, a gdy wrócimy mamy już gotową posadzkę. Oczywiście elementy dodatkowe, obróbki, cokoły, naprawy podłoża lub jego wzmocnienie wydłużają czas w obu wersjach.
Posadzka żywiczna w garażu – kolory i wzory

Wszystkie warianty naszych posadzek do garażu można wykończyć w wybranym kolorze i za pomocą ozdobnych płatków lub piasku kwarcowego (powierzchnia przestaje być śliska). Jest też możliwość naniesienia elementów graficznych, np. linii, znaków, cyfr itp. Dla wzmocnienia efektu oferujemy także zatopienie w żywicy logotypu swojej ulubionej marki auta. Tło można dodatkowo wykonać z żywic metalicznych, które podkreślą efekt i nadadzą wnętrzu wyrazisty charakter. Podłoga taka nie wymaga użycia lakieru na wierzchniej warstwie.
Zalety posadzki epoksydowej w garażu
Posadzka z żywicy epoksydowej ma wiele zalet. Przypominamy wszystkie:
- Zastosowanie płatków akrylowych lub kruszywa kwarcowego sprawia, że powierzchnia staje się antypoślizgowa.
- Jest wykonywana bez spoin, dzięki czemu unikamy fug i ich późniejszego czyszczenia, a także ułatwiamy sobie sprzątanie.
- Jest łatwa w utrzymaniu czystości, wystarczy ją pozamiatać i przemyć wilgotnym mopem.
- Twoja podłoga może być niepowtarzalna, gdyż oferujemy możliwość wykorzystania akcesoriów: płatków dekoracyjnych lub kolorowego piasku kwarcowego, które za każdym razem dają inny, spektakularny efekt.
- Posadzka z żywicy epoksydowej w garażu jest trwała i cienkowarstwowa. Wylewana żywica nie przekracza grubości 2-3 mm. Stosowane przez nas żywice epoksydowe na posadzki do garażu to materiały bezpieczne dla ludzi i przyjazne dla środowiska.
Nasze wybrane realizacje żywicy epoksydowej w garażu





