Żywiczne posadzki dekoracyjne

Od dobrych kilku lat żywiczne posadzki dekoracyjne są modnym trendem w wystroju wnętrz. Z tego powodu oferta producentów i wykonawców stale się rozwija, a w naszych domach powstają podłogi, od których często trudno oderwać wzrok. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wyborze wykończenia, wyjaśnimy Ci, czym są posadzki dekoracyjne oraz czym różną się podłogi żywiczne od tych wykonanych z betonu.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w wystroju wnętrza pełni podłoga. Tymczasem jej wygląd, kolor, wzór, jak i materiał, z jakiego jest zrobiona, nierzadko przesądzają o udanej lub nietrafionej aranżacji. Przeważnie decydujemy się na tradycyjną podłogę, np. z drewna czy płytek ceramicznych, która pełni funkcję neutralnej bazy dla wyposażenia wnętrza. Jednak coraz większe zainteresowanie budzą niestandardowe rozwiązania, np. podłogi żywiczne czy z mikrocementu, które same w sobie są ozdobą i nadają wnętrzu charakter. Osoby poszukujące niebanalnych pomysłów trafiają do naszej firmy, a my mamy dla nich kilka oryginalnych propozycji. Tym, co łączy nasze posadzki dekoracyjne, jest niepowtarzalność zdobień, które są robione ręcznie. Nie ma więc możliwości, by identyczny efekt powstał po raz drugi, trzeci i kolejny.

posadzka dekoracyjna

Dekoracyjne posadzki żywiczne

Lśniące posadzki z żywicy epoksydowej i ich rozmaite dekoracje, także w wersji 3D, dosłownie zapierają dech w piersiach. Żywica poliuretanowa, młodsza siostra epoksydowej, oprócz oryginalnych zdobień ujmuje użytkowników wyczuwalną elastycznością przy równie dużej trwałości i odporności. Zaletą obu wykończeń jest uzyskanie powierzchni bezspoinowej, gładkiej i jednolitej. Ma to duże znaczenie w niewielkich pomieszczeniach, gdzie dylatacje i fugi optycznie pomniejszają wnętrze.

Posadzki dekoracyjne betonowe i z mikrocementu

posadzki dekoracyjne

Beton dekoracyjny w mieszkaniu już nikogo nie dziwi, czasem zaskakuje natomiast oryginalny efekt, który jednak zależy od umiejętności wykonawcy podłogi. Nasza firma poleca także posadzki dekoracyjne z mikrocementu (tzw. mikrobeton). Ten nowoczesny materiał nie tylko wygląda bardzo efektownie, lecz także jest bardzo trwały i łatwy w utrzymaniu. Zrobiona z niego posadzka dekoracyjna, w różnych kolorach i wzorach, pasuje do wnętrz w wielu modnych stylach.

posadzka dekoracyjna

Podłogi dekoracyjne: gdzie się sprawdzają

Posadzki dekoracyjne są rozwiązaniem uniwersalnym, mają zastosowanie w domach i mieszkaniach, w sklepach, biurach, restauracjach, garażach, tarasach. Można wykończyć nimi schody, a czasem też ściany. Nasi klienci cenią je także za łatwość pielęgnacji i możliwość naprawy — podłogę można ponownie polakierować albo zeszlifować uszkodzoną powierzchnię i nałożyć nową.

Nasze wybrane realizacje posadzek dekoracyjnych