Posadzki poliuretanowe – bezspoinowe i ekstrawaganckie

  • Home
  • /
  • Posadzki poliuretanowe – bezspoinowe i ekstrawaganckie

Posadzki poliuretanowe to idealny wybór na podłogę w mieszkaniu

Ekstrawaganckie, minimalistyczne i nowoczesne powierzchnie połączone z funkcją tłumienia odgłosów, tak właśnie można określić posadzkę wykonaną z żywicy poliuretanowej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie estetykę, wytrzymałość i wygodę w utrzymaniu  czystości. Dzięki tym właściwościom posadzki poliuretanowe sprawdzą się idealnie w biurze, lokalu usługowym, ale z racji swojej popularności i praktyczności, coraz częściej są wybierane do prywatnych domów, apartamentów i mieszkań. Z powodzeniem posadzki z żywicy poliuretanowej można stosować w wybranych pomieszczeń lub na całej powierzchni mieszkalnej.

Posadzka poliuretanowa to komfort i wygoda.

Regularne i jednolite powierzchnie posadzek poliuretanowych to nowoczesny akcent w teraźniejszej architekturze. Elastyczne żywice poliuretanowe pozwalają na coś więcej niż typowe tradycyjne rozwiązania – nie trzeba ich dzielić, łączyć i fugować, dzięki czemu całe powierzchnie podłóg wykonane w jednym kawałku, chyba że konstrukcja lub projekt wymaga inaczej. Podłoga z żywicy poliuretanowej może być monolityczną kolorystycznie powierzchnią jak również mieszanką kolorów lub ich stonowanym przenikaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zgrać wszystkie elementy nowoczesnej  aranżacji wnętrz.

Żywica poliuretanowa stosowana przez firmę Damko jest znana i ceniona w całej Europie, stosowane przez nas komponenty są w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska. Dbałość przy ich tworzeniu jest udokumentowana odpowiednimi atestami potwierdzającymi niską emisję lotnych związków organicznych – VOC. Proces tworzenia, estetyka wykonania i późniejsza pielęgnacja dają gwarancję na to, że zachowanie czystości i dobrego wyglądu posadzki będzie łatwe do wykonania przez długie lata.

Posadzki poliuretanowe to cisza i ciepło pod stopami

Posadzki poliuretanowe, które wykonujemy są sprężystą powłoką, a dzięki stosowaniu specjalnych mat można tę sprężystość jeszcze zwiększyć – zastosowanie tego rozwiązania szczególnie docenione zostanie na salach gimnastycznych, siłowniach, przedszkolach i temu podobnych powierzchniach. Gdzie elastyczność i miękkość mają istotny wpływ na komfort użytkowania.

Posadzka wykonana z żywicy poliuretanowej tłumi odgłosy i obciążenia, dzięki czemu w pewnym sensie dba o nasze stawy czyli zdrowie. Zastosowanie posadzki poliuretanowej jest wskazane w miejscach gdzie bawią się najmłodsi, gdyż na takiej powierzchni trudniej doznać urazów, które mogą się przydarzyć na twardszych podłogach. Ten sam komfort zostanie zapewniony także sportowcom – zmniejsza ryzyko obtarć i zranień.

Podłogi z żywicy poliuretanowej

Podłogi poliuretanowe wykonywane przez Damko to gwarancja jakości, która w połączeniu z eleganckim wykończeniem może stać się idealnym rozwiązaniem do salonu, sal szkoleniowych, gabinetów lekarskich, biur gdzie wymagana jest trwałość i komfort w użytkowaniu.

Podłogi z żywicy poliuretanowej to rozwiązanie na lata, dzięki swoim właściwościom  możemy z biegiem czasu je odświeżyć bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu. Jest to również oszczędność czasu gdyż taką podłogę poliuretanową w zależności od powierzchni można już użytkować nawet następnego dnia. Nie wątpliwie podłogi poliuretanowe dadzą nam poczucie bycia w miejscu wyjątkowym.

Posadzki poliuretanowe i jej zalety

Elastyczność

Posadzki poliuretanowe charakteryzują się wysoką elastycznością, dzięki temu nie pękają i są mniej podatne na zarysowania

Cisza

Posadzka wykonana z miękkiej żywicy poliuretanowej znakomicie wygłusza odgłos kroków w pomieszczeniu.

Trwałość

Odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, nie ulegają szkodliwemu działaniu promieni UV, nie odbarwiają się i nie odkształcają
Posadzka z żywicy poliuretanowej w salonie

Bezspoinowość

Wyobraź sobie, że możesz mieć w swoim mieszkaniu lub innym obiekcie posadzkę gładką i równą jak powierzchnia lustra, bez fug.

Ciepła w dotyku

Kolejną niewątpliwą zaletą posadzki poliuretanowej jest wrażenie jakie sprawia podczas stąpania po niej bosą stopą, spróbuj sam

Czystość

Posadzkę poliuretanową łatwo utrzymać w czystości, jest antyelektrostatyczna, nie przyciągają kurzu i nie ma brudnych fug.

Posadzka poliuretanowa – cena

Wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, ile kosztuje wykonanie posadzki poliuretanowej. Posadzka poliuretanowa nie jest najtańszym rozwiązaniem. Cennik materiałów i robocizny jest uzależniony od specyfiki podłoża, rodzaju zastosowanych materiałów oraz ewentualnych wzorów dekoracyjnych. Koszt zakupu materiału (żywice poliuretanowe, preparat gruntujący, lakier, warstwa antypoślizgowa i tzw. warstwa zamykająca) zależy oczywiście od rodzaju i jakości materiału.

Zakup materiałów jest jedynie częścią wydatków poniesionych na posadzkę poliuretanową. Kolejnym wydatkiem jest koszt robocizny. Warto pamiętać, że żywica poliuretanowa wymaga czasu na wyschnięcie poszczególnych warstw. Montaż zazwyczaj przeciąga się od 2 do 4 dni. Posadzka poliuretanowa układana na niewielkim metrażu cenowo zawsze będzie mniej atrakcyjna od posadzki wykonanej na większej powierzchni. Im większy metraż posadzki do ułożenia, tym atrakcyjniejszy cennik w przeliczeniu na m2.

Jak Państwo widzą, koszt wykonania podłogi poliuretanowej w domu, biurze, sklepie, obiekcie komercyjnym może być bardzo zróżnicowany. Dlatego zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniego. Wyczerpująco odpowiemy na wszelkie pytania i przygotujemy indywidualnie dobrana ofertę.

Posadzki poliuretanowe Damko - dobry wykonawca to gwarancja sukcesu

Posadzki poliuretanowe zyskują coraz większą popularność, jednak w dalszym ciągu niewielu wykonawców zna tajniki technologii i dysponuje odpowiednim sprzętem. Tymczasem to właśnie fachowe wykonanie poszczególnych powłok rzutuje na trwałość oraz późniejszy efekt dekoracyjny przyszłej nawierzchni.

Posadzka poliuretanowa znajduje się w naszej ofercie od wielu lat. Możemy pochwalić się tutaj ogromnym doświadczeniem. Długi okres pracy z żywicami poliuretanowymi pozwolił nam na opanowanie wszystkich tajników, technik oraz innowacyjnych rozwiązań. Dodatkowo zatrudniamy specjalistów zajmujących się profesjonalnym i kompleksowym doradztwem. W Damko każdy klient będzie mógł stworzyć swoją wymarzoną kompozycję podłogi wykonanej z żywicy poliuretanowej. Posadzki poliuretanowe w naszym wykonaniu to gwarancja idealnego wykonania posadzki,jak również wszelkich dodatków oraz wykończeń. Dodatkowe wszystkie nasze działania są ściśle konsultowane z osobą zamawiającą.

Obsługa oferowana wszystkim inwestorom jest całkowicie kompleksowa i obejmuje nie tylko wykonanie nawierzchni, ale również przywiezienie materiałów na miejsce pracy. Oczywiście po zakończonych działaniach wszystko zostaje ładnie posprzątane. Kolejnym atutem naszego przedsiębiorstwa są bez wątpienia atrakcyjne ceny. Dlatego jeżeli zależy Państwu na najwyższej jakości, przy krótkim czasie wykonywania powierzonej pracy, to zachęcamy do szczegółowego zapoznanie się z oferta i kontaktu.

Urzekły Cię nasze posadzki poliuretanowe ?