Posadzki poliuretanowe

Choć są stosowane od niedawna, posadzki poliuretanowe szybko zdobywają uznanie użytkowników, sprawdzają się zarówno w mieszkaniach i domach, jak i w pomieszczeniach komercyjnych, przemysłowych. Nic dziwnego, ponieważ posadzki z żywicy poliuretanowej wyglądają nowocześnie i oryginalnie, a położone przez specjalistów, zgodnie z wymogami, będą służyć w dobrym stanie przez długi czas. Warto poznać bliżej ich cenne właściwości.

posadzka poliuretanowa

Czym są posadzki z żywicy poliuretanowej?

Żywica poliuretanowa jest nowoczesnym tworzywem syntetycznym, które w formie wylewki idealnie nadaje się na posadzki. Można powiedzieć, że podłoga z żywicy poliuretanowej jest młodszą siostrą posadzki epoksydowej. Obie należą do tzw. posadzek żywicznych — są wytrzymałe, odporne na działanie preparatów chemicznych i wilgoci, idealnie gładkie, bez spoin i łączeń, dzięki czemu łatwo je utrzymać w czystości. Początkowo stosowano je na posadzki w obiektach przemysłowych i komercyjnych, z czasem jednak, wraz z rozwojem technologii możliwe stało się barwienie i łączenie żywicy z innymi materiałami, dzięki czemu podłogi można było zdobić, spełniając różne oczekiwania klientów. Istnieje na przykład możliwość tworzenia na takiej podłodze efektów 3D i barwnych kompozycji. W efekcie posadzki żywiczne zyskały walory dekoracyjne i zaczęły być stosowane także we wnętrzach mieszkalnych.

Zalety posadzki poliuretanowej

posadzki poliuretanowe

Żywica poliuretanowa, jako produkt nowszy od epoksydowej, ma kilka cech, dzięki którym wykonana z niej posadzka pozytywnie wyróżnia się wśród podłóg żywicznych.

Gdzie się sprawdzają podłogi z żywicy poliuretanowej

Posadzki z żywicy poliuretanowej spotyka się w przedszkolach, szkołach, szpitalach, biurach, garażach. Są też polecane do mieszkań, apartamentów i domów – szczególnie tych urządzonych minimalistycznie, industrialnie i w stylu nowoczesnym. Najczęściej wylewane są w kuchniach, łazienkach (również w kabinach prysznicowych przy odpływach), holach, a także – ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości – w pokojach dziecięcych. Popularne staje się pokrywanie żywicą poliuretanową powierzchni tarasów i balkonów.

posadzka poliuretanowa białą

Posadzka poliuretanowa co jest ważne

Kluczowe znaczenie dla trwałości i wyglądu posadzki poliuretanowej (i ogólnie podłóg z żywicy) ma sposób wykonania:

Posadzka z żywicy poliuretanowej – co przedłuża trwałość

biała posadzka poliuretanowa

Posadzka poliuretanowa będzie nam długo służyć i nie straci na urodzie, jeśli będziemy pamiętać o przestrzeganiu prostych i nieuciążliwych zasad podczas codziennego użytkowania:

Nasze wybrane realizacje posadzek poliuretanowych