Beton dekoracyjny

Kto by przypuszczał, że beton kojarzony do niedawna wyłącznie z pomieszczeniami przemysłowymi i użytkowymi zrobi zawrotną karierę i trafi „Na pokoje”. A jednak! Beton dekoracyjny w mieszkaniu już nikogo nie dziwi, a jeśli, to jesteśmy raczej zaskoczeni tym, że podłoga betonowa może wyglądać tak efektownie. To właśnie kombinacja kolorów i wzorów sprawiła, że ten materiał trafił do mieszkań i domów. Nasza firma tak jak każdy z producentów oferujących tego typu rozwiązanie ma własny „przepis” na mieszankę różnych składników i dodatków, co pozwala na stworzenie oryginalnej wizualnie podłogi.

beton dekoracyjny posadzka

Beton dekoracyjny – co warto wiedzieć

Podłoga betonowa może mieć wysokość od 6 mm do nawet 3 cm w systemie dekoracyjnym. Pod posadzką z betonu dekoracyjnego można montować ogrzewanie podłogowe, ponieważ jest to materiał o doskonałych właściwościach termicznych. Tego typu podłoga wymaga podziału dylatacjami, co pozwala na zmniejszenie ryzyka występowania mikropęknięć, które przy posadzkach betonowych mogą występować – jest to po prostu cecha materiału. Jednak otwory dylatacyjne mogą działać na korzyść podłogi — ciekawie rozplanowane miejsca dylatacji mogą stanowić elegancką ozdobę posadzki i całego pomieszczenia, zwłaszcza gdy jednocześnie zostaną wykorzystane inne materiały jak: drewno, aluminium, miedź itp. Możesz wybrać dowolny kolor betonu dekoracyjnego na podłogę – produkt jest barwiony w masie, dobarwiany w trakcie obróbki, jak również już po wyschnięciu – efekty poszczególnych działań można mieszać, aby ostatecznie uzyskać niepowtarzalny efekt. Taka posadzka jest na końcowym etapie szlifowana lub nawet polerowana, co pozwala na uzyskanie powierzchni matowej albo z połyskiem. Oprócz wyglądu dekoracyjna posadzka betonowa ma wiele innych zalet. Łatwo utrzymać ją w czystości – wystarczy zamieść i przetrzeć wilgotnym mopem. Jest także bardzo trwała oraz odporna na uszkodzenia i wilgoć. Mieszanka powstaje z naturalnych składników (lub z ich znaczącą przewagą), w związku z czym służy wszystkim domownikom, a szczególnie alergikom, którzy źle znoszą „łapiące” kurz wykładziny i pylące dywany wełniane. Beton na podłodze jest także odpowiedzią na popularny trend, jakim jest zwrot ku naturze i dbałość o środowisko.

Cena dekoracyjnej podłogi betonowej to kolejny element, który przemawia za tym rozwiązaniem. W zależności od wybranego materiału koszty realizacji są wyraźnie niższe w porównaniu np. do drewna czy ceramiki.

Beton dekoracyjny – do jakich wnętrz?

posadzka z betonu dekoracyjnego

Posadzka betonowa dekoracyjna jest ciekawą propozycją do mieszkań i domów urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i industrialnym. Architekci i dekoratorzy wnętrz zachęcają też do łamania stereotypów i zastosowania betonu dekoracyjnego na podłodze we wnętrzu o stylistyce rustykalnej i skandynawskiej, gdyż ładnie komponuje się z drewnem, które stanowi bazę wystroju w takich pomieszczeniach. Bez wątpienia ten materiał znakomicie pasuje do loftów oraz pomieszczeń wykańczanych w stylu loftowym. Jest bowiem nowoczesną alternatywą dla płytek ceramicznych, kamienia, lastryko, a nawet drewna. Wysublimowany gust gospodarzy takich wnętrz zaspokoi też z pewnością posadzka z mikrocementu – materiału, który stanowi mieszankę cementu (głównego składnika betonu) z żywicą akrylową. Beton dekoracyjny na podłodze można położyć w każdym wnętrzu, szczególnie chętnie stosowany jest w kuchniach, łazienkach, korytarzach i holach.

beton dekoracyjny podłoga

Beton na ścianie?

Dlaczego nie! Tynki dekoracyjne stosowane są już bardzo długo, nie dziwi więc, że producenci i wykonawcy sięgają po nowe rozwiązania. Należy do nich beton dekoracyjny na ścianie. Za pomocą tego materiału można wykreować klimat loftu w każdym pomieszczeniu. Nieszablonowo wygląda też ściana dekorowana betonem dającym efekt rdzy, patyny czy płynnego metalu. Nasza firma w realizacjach zawsze stara się wykorzystywać nowe i oryginalne rozwiązania, a także sprawdzone metody oraz techniki mieszane – dzięki temu mamy pewność, że klient zobaczy ścianę wyjątkową i niepowtarzalną.

Nasze wybrane realizacje posadzek z betonu dekoracyjnego