Żywica na balkon lub taras

Klimat i warunki zewnętrzne to zmora polskich użytkowników jeśli chodzi o posadzki na tarasie lub balkonie. Wykonane na nich okładziny z płytek ceramicznych z reguły już po kilku latach użytkowania ujawniają  pierwsze defekty. Popękane fugi, głuche lub odpadające płytki, zielone wykwity lub mech w  powstających szczelinach. Kiedy już raz woda zacznie drążyć tunel pod okładziną balkonową to możemy stwierdzić, że „temat” jest raczej nie do uratowania. Wielu Inwestorów skłania się do powtórnego ułożenia gresu lub ceramiki na balkonie szukając winy w złym wykonawstwie ( co często też jest racją ) ale niestety rzadko kiedy doszukują się sprawcy w naszym klimacie – rozpiętości temperatur w ciągu całego roku. I tutaj właśnie z pomocą przychodzi posadzka żywiczna na taras lub balkon z żywicy poliuretanowej.

Żywica poliuretanowa na balkon

Żywica na taras – posadzka poliuretanowa

Kiedy już tracimy wszelkie nadzieje na wykonanie trwałej powłoki a zarazem izolacji na tarasie czy balkonie na horyzoncie pojawia się inna technologia, nie z kosmosu choć właściwości ma nieziemskie.

Posadzka na taras z żywicy poliuretanowej odpowiednio dopasowana do naszego klimatu potrafi utrzymać swoją elastyczność nawet przy – 20 ‘C. Dzięki temu powłoka poliuretanowa jest szczelna a zalegająca woda czy śnieg bez problemu spływa na zewnątrz. Brak fug i zbędnych spoin to kolejna cecha elastycznych posadzek poliuretanowych na taras, która ułatwia jej użytkowanie.

Jednakże aby całość systemu poliuretanowego miała rację bytu należy odpowiednio przygotować płytę balkonową lub tarasową, zastosować odpowiednie materiały naprawcze i gruntujące, wykonać obróbki zewnętrzne i uszczelnienia masami poliuretanowymi – trwale elastycznymi. Spełniając te wszystkie wymogi mamy gwarancję, że podłoga poliuretanowa na tarasie spełni wszystkie Państwa oczekiwania.

Dekoracyjna posadzka żywiczna na taras

Posadzka poliuretanowa na taras

Sama warstwa wierzchnia z żywicy poliuretanowej może przybrać jedną z wielu barw palety Ral. Dodatkowo aby uzyskać efekt dekoracyjny  i delikatnie antypoślizgowy posadzka poliuretanowa może zostać  obsypana płatkami dekoracyjnymi, które idealnie wkomponują się w rozlewającą się żywicę poliuretanową. Dzięki temu mamy możliwość stworzenia powłoki poliuretanowej, kolorystycznie dopasowanej do  naszej elewacji, detalu architektonicznego  czy też ram okiennych.

Zewnętrzna posadzka żywiczna na taras lub balkon ma odpowiednią antypoślizgowość potwierdzoną badaniami, a co za tym idzie jest bezpieczna w użytkowaniu – nie ślizgamy się – w trakcie deszczu czy też w trakcie pielęgnacji.

Rozwiązanie w postaci okładziny z żywicy poliuretanowej nie należy do najtańszych i najłatwiejszych do wykonania, jest jednak opłacalne w długim czasie użytkowania, a przy okazji jest to ciekawe rozwiązanie,  które tworzy bez spoinową, dekoracyjną powierzchnię Twojego tarasu lub balkonu.

Dekoracyjna posadzka na balkon z żywicy poliuretanowej

Posadzki żywiczne na taras lub balkon zalety

Nasze wybrane realizacje posadzek z żywicy poliuretanowej na taras